ECW-F4913JB
Panasonic
Cap Film 0.091uF 400V PP 5% (18 X 7 X 14mm) Radial 15mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4913JB
  • Part No:
    ECW-F4913JB
    EAR99
    100
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.091 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Lead Pitch For Radial:
    15 mm