ECW-F4624RHL
Panasonic
Cap Film 0.62uF 400V PP 3% (20.5 X 11.3 X 22.9mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4624RHL
  • Part No:
    ECW-F4624RHL
    EAR99
    200
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.62 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    20.5 x 11.3 x 22.9 mm