ECW-F4624JBB
Panasonic
Cap Film 0.62uF 400V PP 5% (23 X 14 X 26mm) Radial 12.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4624JBB
  • Part No:
    ECW-F4624JBB
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.62 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Lead Pitch For Radial:
    12.5 mm