ECW-F4563RHB
Panasonic
Cap Film 0.056uF 400V PP 3% (15.5 X 6.5 X 18.5mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo Pack
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4563RHB
  • Part No:
    ECW-F4563RHB
    EAR99
    100
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.056 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Lead Pitch For Radial:
    7.5 mm