- ECW-F4563JL
Description
Cap Film 0.056uF 400V PP 5% (12.5 X 6.6 X 9.4mm) Radial 10mm 105°C Bulk
Search Keywords: ECWF4563JL
Supplier:Panasonic
Part No:ECW-F4563JL
Supplier Standard Pack:
1000 -
Dielectric:PP
Voltage:400 VDC
Capacitance Value:0.056 uF
Tolerance:5 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:12.5 x 6.6 x 9.4 mm