ECW-F4364RHL
Panasonic
Cap Film 0.36uF 400V PP 3% (18 X 9.9 X 19.7mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4364RHL
  • Part No:
    ECW-F4364RHL
    EAR99
    300
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.36 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Size:
    18 x 9.9 x 19.7 mm