ECW-F4364HBP
Panasonic
Cap Film 0.36uF 400V PP 3% (23 X 12.5 X 25mm) Radial 12.5mm 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: ECWF4364HBP
  • Part No:
    ECW-F4364HBP
    EAR99
    100
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.36 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Lead Pitch For Radial:
    12.5 mm