ECW-F4184RHL
Panasonic
Cap Film 0.18uF 400V PP 3% (15.5 X 8.2 X 17.8mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4184RHL
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-F4184RHL
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.18 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    15.5 x 8.2 x 17.8 mm