ECW-F4184HLB
Panasonic
Cap Film 0.18uF 400V PP 3% (15.5 X 8.2 X 17.8mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4184HLB
  • Part No:
    ECW-F4184HLB
    EAR99
    100
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.18 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    15.5 x 8.2 x 17.8 mm