ECW-F4135HLB
Panasonic
Cap Film 1.3uF 400V PP 3% (28 X 12.8 X 24.6mm) Radial 17.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4135HLB
  • Part No:
    ECW-F4135HLB
    100
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    1.3 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    28 x 12.8 x 24.6 mm