ECW-F4124RHL
Panasonic
Cap Film 0.12uF 400V PP 3% (15.5 X 7 X 16.5mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4124RHL
  • Part No:
    ECW-F4124RHL
    EAR99
    400
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.12 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    15.5 x 7 x 16.5 mm