ECW-F4104JB
Panasonic
The ECW-F4104JB is a metallized polypropylene film capacitor featuring a 0.1 µF capacitance, a ±5% tolerance, and a 400 VDC ra ...
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The ECW-F4104JB is a metallized polypropylene film capacitor featuring a 0.1 µF capacitance, a ±5% tolerance, and a 400 VDC rating.
Search Keywords: ECWF4104JB
  • Part No:
    ECW-F4104JB
    EAR99
    1000
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.1 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Lead Pitch For Radial:
    15 mm