ECQ-U2A392ML
Panasonic
Cap Film Suppression X2/Y2 0.0039uF 275VAC PET 20% (15 X 5 X 11.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 12.5mm 100A°C Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQU2A392ML
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECQ-U2A392ML
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Dielectric:
    PET
  • Voltage:
    275 VAC
  • Capacitance Value:
    0.0039 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    15 x 5 x 11.5 mm
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 375
Ships today, if you order in Buy all 375 in-stock or the regular minimum order quantity of 2000