ECQ-E4474JFB
Panasonic
Cap Film 0.47uF 400V PET 5% (18.5 X 7.8 X 22mm) Radial 10mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE4474JFB
  • Part No:
    ECQ-E4474JFB
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.47 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    18.5 x 7.8 x 22 mm