ECQ-E2684KFB
Panasonic
Cap Film 0.68uF 250V PET 10% (18.5 X 6 X 18.5mm) Radial 10mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2684KFB
  • Part No:
    ECQ-E2684KFB
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.68 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    18.5 x 6 x 18.5 mm