ECQ-E2564JFB
Panasonic
Cap Film 0.56uF 250V PET 5% (18.5 X 5.5 X 18mm) Radial 10mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2564JFB
  • Part No:
    ECQ-E2564JFB
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.56 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    18.5 x 5.5 x 18 mm