ECQ-E2563JB3
Panasonic
Cap Film 0.056uF 250V PET 5% (7.9 X 4.7 X 12.7mm) Radial 5mm 105°C Automotive Ammo
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2563JB3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECQ-E2563JB3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1500
  • Dielectric:
    PET
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.056 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    7.9 x 4.7 x 12.7 mm