ECQ-E2185RJB
Panasonic
Cap Film 1.8uF 250V PET 5% (20.8 X 7.6 X 19.6mm) Radial 7.5mm 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2185RJB
  • Part No:
    ECQ-E2185RJB
    EAR99
    400
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    1.8 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    20.8 x 7.6 x 19.6 mm