ECQ-E2155RKF
Panasonic
Cap Film 1.5uF 250V PET 10% (18.5 X 9 X 21.8mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2155RKF
  • Part No:
    ECQ-E2155RKF
    EAR99
    300
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    1.5 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    18.5 x 9 x 21.8 mm