ECQ-E2153KF3
Panasonic
Cap Film 0.015uF 250V PET 10% (10.3 X 4.4 X 12.5mm) Radial 5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2153KF3
  • Part No:
    ECQ-E2153KF3
    EAR99
    1000
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.015 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    10.3 x 4.4 x 12.5 mm