ECQ-E2124JB3
Panasonic
Cap Film 0.12uF 250V PET 5% (7.9 X 5.7 X 15.6mm) Radial 5mm 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2124JB3
  • Part No:
    ECQ-E2124JB3
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1500
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.12 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    7.9 x 5.7 x 15.6 mm