ECQ-E2106KF
Panasonic
Cap Film 10uF 250V PET 10% (31 X 15.9 X 25.8mm) Radial 27.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2106KF
  • Part No:
    ECQ-E2106KF
    EAR99
    1000
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    31 x 15.9 x 25.8 mm