ECQ-E2106JF
Panasonic
The ECQ-E2106JF is a metallized polyester film capacitor with a capacitance of 10.0 µF, a rated voltage of 250 VDC, and a tole ...
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The ECQ-E2106JF is a metallized polyester film capacitor with a capacitance of 10.0 µF, a rated voltage of 250 VDC, and a tolerance of ±5%.
Search Keywords: ECQE2106JF
  • Part No:
    ECQ-E2106JF
    EAR99
    1000
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    31 x 15.9 x 25.8 mm