ECQ-E2103KB3
Panasonic
Cap Film 0.01uF 250V PET 10% (7.9 X 4.2 X 12.1mm) Radial 5mm 105°C Automotive Ammo
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2103KB3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECQ-E2103KB3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Dielectric:
    PET
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.01 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    7.9 x 4.2 x 12.1 mm