ECQ-E1185JFB
Panasonic
Cap Film 1.8uF 100V PET 5% (18.5 X 6.5 X 19.4mm) Radial 10mm 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: ECQE1185JFB
  • Part No:
    ECQ-E1185JFB
  • Voltage:
    100 VDC
  • Capacitance Value:
    1.8 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    18.5 x 6.5 x 19.4 mm