ECQ-E1154KF
Panasonic
Cap Film 0.15uF 100V PET 10% Radial 105°C Bulk
RoHS Compliant
Discontinued
Description +
Search Keywords: ECQE1154KF
  • Part No:
    ECQ-E1154KF
  • Voltage:
    100 VDC
  • Capacitance Value:
    0.15 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Lead Pitch For Radial:
    N/A
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 5
Ships today, if you order in Buy all 5 in-stock or the regular minimum order quantity of 90