- ECQ-E10183KFB
Description
Cap Film 0.018uF 1000V PET 10% (15.5 X 7.5 X 20mm) Radial 12.5mm 105°C Bulk
Search Keywords: ECQE10183KFB
Supplier:Panasonic
Part No:ECQ-E10183KFB
Dielectric:PET
Voltage:1000 VDC
Capacitance Value:0.018 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:15.5 x 7.5 x 20 mm