ECO-S2AP561BA
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 560uF 100V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 0.385 Ohm 1320mA 3000h 85°C Bulk
Description +
Search Keywords: ECOS2AP561BA
  • Part No:
    ECO-S2AP561BA
  • Capacitance Value:
    560 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Voltage:
    100 VDC