ECH-U1124JC9
Panasonic
Cap Film 0.12uF 100V PPS 5% (7.1 X 5 X 3.4mm) SMD 105°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECHU1124JC9
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECH-U1124JC9
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1500
  • Dielectric:
    PPS
  • Voltage:
    100 VDC
  • Capacitance Value:
    0.12 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Termination Style:
    N/R
  • Size:
    7.1 x 5 x 3.4 mm