ECE-A1VN4R7U
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 35V 20% Radial 2000h 85°C Bulk
Description +
Search Keywords: ECEA1VN4R7U
  • Part No:
    ECE-A1VN4R7U
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    N/A
  • Voltage:
    35 VDC