ECE-A1VKA220
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 22uF 35V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 60mA 1000h 85°C Automotive Bulk
Description +
Search Keywords: ECEA1VKA220
  • Part No:
    ECE-A1VKA220
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    6.3 x 7 mm
  • Voltage:
    35 VDC