ECE-A1HKS4R7
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 50V 20% (5 X 5mm) Radial 2mm 23mA 1000h 85°C Automotive Bulk
Description +
Search Keywords: ECEA1HKS4R7
  • Part No:
    ECE-A1HKS4R7
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    5 x 5 mm
  • Voltage:
    50 VDC