ECE-A1EKS220I
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 22uF 25V 20% (6.3 X 5mm) Radial 2.5mm 55mA 1000h 85°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECEA1EKS220I
  • Part No:
    ECE-A1EKS220I
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    6.3 x 5 mm
  • Voltage:
    25 VDC