ECE-A1EKS101
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20% (8 X 5mm) Radial 2.5mm 85mA 1000h 85°C Automotive Bulk
Description +
Search Keywords: ECEA1EKS101
  • Part No:
    ECE-A1EKS101
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    8 x 5 mm
  • Voltage:
    25 VDC