ECE-A1CKA470I
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 16V 20% (5 X 7mm) Radial 2.5mm 70mA 1000h 85°C Automotive Ammo
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECEA1CKA470I
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECE-A1CKA470I
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    5 x 7 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    16 VDC