ECE-A1AN101X
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 10V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 130mA 2000h 85°C Bulk
Description +
Search Keywords: ECEA1AN101X
  • Part No:
    ECE-A1AN101X
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    6.3 x 11.2 mm
  • Voltage:
    10 VDC