ECE-A1AKS470
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20% (6.3 X 5mm) Radial 2.5mm 65mA 1000h 85°C Automotive Bulk
Description +
Search Keywords: ECEA1AKS470
  • Part No:
    ECE-A1AKS470
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    6.3 x 5 mm
  • Voltage:
    10 VDC
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 269
Ships today, if you order in Buy all 269 in-stock or the regular minimum order quantity of 2000