ECE-A0JN102UB
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 1000uF 6.3V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 430mA 2000h 85°C Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECEA0JN102UB
  • Part No:
    ECE-A0JN102UB
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    10 x 20 mm
  • Voltage:
    6.3 VDC