ECE-A0JKA470B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 6.3V 20% (4 X 7mm) Radial 5mm 46mA 1000h 85°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECEA0JKA470B
  • Part No:
    ECE-A0JKA470B
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    4 x 7 mm
  • Voltage:
    6.3 VDC