ECE-A0JKA220I
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 22uF 6.3V 20% Radial 1000h 85°C Automotive Ammo
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECEA0JKA220I
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECE-A0JKA220I
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    N/A
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    6.3 VDC