ECA-2WM2R2
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 450V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 44mA 2000h 85°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA2WM2R2
  • Part No:
    ECA-2WM2R2
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    2.2 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Size:
    10 x 12.5 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    450 VDC