ECA-2EM4R7BJ
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 250V 20% (8 X 11.5mm) Radial 86mA 2000h 85°C
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA2EM4R7BJ
  • Part No:
    ECA-2EM4R7BJ
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Voltage:
    250 VDC