ECA-2EM100
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 250V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 110mA 2000h 85°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA2EM100
  • Part No:
    ECA-2EM100
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Size:
    10 x 16 mm
  • Voltage:
    250 VDC