ECA-2EHG470B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 250V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 230mA 2000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA2EHG470B
  • Part No:
    ECA-2EHG470B
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    12.5 x 25 mm
  • Voltage:
    250 VDC