ECA-2DM470
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 200V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 300mA 2000h 85°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA2DM470
  • Part No:
    ECA-2DM470
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Size:
    12.5 x 20 mm
  • Voltage:
    200 VDC