ECA-2DM330B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 33uF 200V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 220mA 2000h 85°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA2DM330B
  • Part No:
    ECA-2DM330B
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Size:
    10 x 20 mm
  • Voltage:
    200 VDC