ECA-2DHG101
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 200V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 335mA 2000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA2DHG101
  • Part No:
    ECA-2DHG101
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    16 x 25 mm
  • Termination Style:
    Radial2202
  • Voltage:
    200 VDC