ECA-2CHG4R7I
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 160V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 43mA 2000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECA2CHG4R7I
  • Part No:
    ECA-2CHG4R7I
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    6.3 x 11.2 mm
  • Voltage:
    160 VDC