ECA-2AM470
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 47 µF - 100 V - 20% - 8 X 11.5mm - Radial - 3.5 mm - 180 mA - 2000h - 85°C.
Description +
Search Keywords: ECA2AM470
  • Part No:
    ECA-2AM470
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    8 x 11.5 mm
  • Voltage:
    100 VDC