ECA-2AHG471
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 470 µF - 100 V - 20% - 16 X 25mm - Radial - 7.5 mm - 715 mA - 2000h - 105°C.
Description +
Search Keywords: ECA2AHG471
  • Part No:
    ECA-2AHG471
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    16 x 25 mm
  • Voltage:
    100 VDC